Ковельські школярі, які не мають щеплення від кору, не зможуть відвідувати уроки

16:12, 11 лют. 2019
 
Ковельські школярі, які не мають щеплення від кору, не зможуть відвідувати уроки

 З 11 лютого учні ковельських шкіл, які не мають щеплення від кору, не зможуть відвідувати уроки. На сьогодні таких — 16 відсотків. А у 2-й , 9-й та  12-ій загальноосвітніх школах не вакцинований  майже кожен третій школяр.

 

Людмила Маляр, завідувачка міського відділу обласного лабораторного центру МОЗ України: “Колективний імунітет можливий, коли відсоток вакцинованих дітей становить 95 відсотків. Для того, щоб це забезпечити і потрібні такі кардинальні рішення. Бо всього по школах Ковеля “не щеплені” ще 1165 дітей...”

Людмила Маляр каже: найкращий спосіб уберегтися від кору - зробити щеплення. Це стосується  дітей і дорослих.

 

Людмила Маляр, завідувачка міського відділу обласного лабораторного центру МОЗ України: “За проведеним аналізом ми спостерігаємо, що іде тенденція, що хворіє і доросле населення. Так, якщо в 2018 році відсоток дітей серед хворих становив 80 відсотків, то на сьогодні співвідношення дорослі-діти становить  вже 40 на 60... ”

У навчальних закладів міста посилять просвітницьку кампанію та індивідуальну роботу з батьками-відмовниками щодо обов’язковості щеплень, розповідає освітянка Лідія Заславська.

 

Лідія Заславська, головний спеціаліст Ковельського управління освіти: Зараз кір прогресує і треба використати всі можливі заходи. Відвідувати заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення згідно календаря. ”

Лікувальні заклади Ковеля забезпечені якісною комплексною вакциною проти кору, паротиту та краснухи. При потребі медики готові збільшити кількість спеціалістів для вакцинації, говорить завідувачка дитячої поліклініки Леся Гончарова.

 

Леся Гончарова, завідувачка дитячої поліклініки ЦРЛ Ковельського МТМО: “Це є висококонтагіозне захворювання. І в принципі специфічний захист єдиний — це вакцинація. Сама хвороба небезпечна тим, що виникають ускладнення і саме діти від них страждають. Ми закликаємо батьків: вакцинувати своїх дітей і “щепитися” самим...”

З початку року на кір у Ковелі захворіли 40 людей. З них більша частина -  діти.