У Луцькій кав’ярні збирають паперові пляшки і відправляють на переробку

13:34, 24 жов. 2019
 
У Луцькій кав’ярні збирають паперові пляшки і відправляють на переробку

 В одній із кав’ярень Луцька, що знаходиться на вулиці Винниченка, почали збирати паперові пляшки на переробку. Поставили спеціальний бокс, куди відвідувачі викидають використаний посуд.  Потім  вторинну сировину відправляють до Києва на підприємство, де із неї виготовляють канцелярські товари.

Лучанка Вікторія Куманська в обідню пору йде випити кави і заодно здати на утилізацію тетрапакети з соків та молока. Розповідає:  вчора побачила оголошення  в інтернеті, що в одній із кав’ярень Луцька можна ці пакети  здати  на переробку.

Вікторія Куманська, лучанка: «Більше в Луцьку точок я не знаю. А оскільки намагаюся вести здоровий спосіб життя для себе і для планети ,піклуюся про екологію , то я  вважаю, що це чудова можливість утилізувати тетрапаки і навіть потім купити із них готову продукцію – таку як зошити , олівці. Роздати своїм дітям, знайомим. І самим використовувати. Ми зараз потерпаємо від того, яка погана екологія, а й взагалі на планеті. І я вважаю , що це обов’язок кожного із нас піклуватися про це і робити все для того, аби сміття стало менше.»

За півдня контейнер із використаними тетрапакетами, які звикли викидати у сміття,  лучани заповнили, розповіла керівниця кав’ярні Анна Хоменко. І додала: майже півроку збирають на переробку використані картонні стаканчики. 

Анна Хоменко, ініціювала збір тетрапакетів і картонних стаканів: «З них виготовляють олівці із вторинної сировини – не з дерева, ручки і фліпчарти, зошити, альбоми для малювання. Сміття є корисним. Його не треба просто викидати на сміття, де воно буде розкладатися 200-300 років. Ми розуміємо, що своєю діяльністю продукуємо багато сміття і чому б те сміття не використати повторно і зробити користь для світу, для екології і приємність для людей.»

Анна Хоменко каже, що для виготовлення одного блокнота використали 413 паперових стаканів. Разом із кавою купують у закладі  їх  учні та студенти. Власниця кав’ярні  демонструє спеціальний тубус куди викидають використані паперові горнята.Коли стаканів назбирується близько 20 кілограмів - їх відправляють до Києва на переробку, розповідає дівчина. Відтепер відправлятимуть на утилізацію і використані тетрапакети.