Про булінг і відповідальність за цькування говорили у Волинському обласному науковому ліцеї

18:54, 16 вер. 2019
 
 Про булінг і відповідальність за цькування говорили у Волинському обласному науковому ліцеї

Відсьогодні розпочався Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в рамках проекту Міністерства юстиції «Я маю право!». Спеціалісти Луцького центру безоплатної вторинної правової допомоги організували просвітницький захід для дітей. Головний спеціаліст Анастасія Вольська із колегою у ігровій формі розповіла учням про булінг. Ці діти – восьмикласники. Колектив новий, каже учень Роман Майса.

Роман Майса, учень наукового ліцею обласної ради: « Булінг – це знущання над дітьми однолітками. Це може проявлятися у тому, що одні заздрять іншим  чи хочуть себе показати, що я крутий, а ти низький чи ще щось».

Ангеліна Ціхоцька, учениця наукового ліцею обласної ради: «Булінг – це кривдити інших, знущатися. Мені не доводилося бути свідком чи жертвою булінгу».

 Учень наукового ліцею обласної ради Михайло Доскоч каже, що під час зустрічі розповіли,  як можна запобігти цькуванню.

Михайло Доскоч, учень наукового ліцею обласної ради: «Це можна уникнути розмовою, або сказати комусь із дорослих. Мені, на щастя, з булінгом не доводилося стикатися».

Юрій Аршулік, учень наукового ліцею обласної ради: «Спочатку можна звернутися до батьків, а потім у поліцію, якщо буде фізичне, або моральне приниження».

 Інколи дитину цькують за успіхи у навчанні, - це теж прояв булінгу, каже Максим Усаченко, головний спеціаліст Луцького центру вторинної безоплатної правової допомоги.

Максим Усаченко, головний спеціаліст Луцького центру вторинної безоплатної правової допомоги: «Булінг – це коли дитину, інші діти цькують за певні особливості, які їй не подобаються. Недавно за булінг була встановлена адамінстративна відповідальність».

У цьому навчальному закладі випадків булінгу не було зафіксовано, каже директорка обласного наукового ліцею-інтернату обласної ради Ірина
Лозовська. Каже: педагоги  і психологи спілкуються з дітьми про це.

Ірина Лозовська, директорка обласного наукового ліцею-інтернату: «Хтось пожартував, - може теж пожартувати у відповідь. Ми не про образу, а інша дитина може сприйняти це як особисту образу і дуже над тим переживати. Дитина, якщо відчуває, що будь-які звертання є приниженням її особистості, то про це не можна мовчати».

В області упродовж цього року зафіксовано чотири випадки булінгу, розповіла  начальниця сектору ювенальної первенції Головного управління Нацполіції в області Інна Остапович.  Усі справи розглядав суд і виніс вироки.