Медики прокоментували стан пацієнтів, які отруїлися у Луцькій піцерії

18:34, 15 лип. 2019
 
Медики прокоментували стан пацієнтів, які отруїлися у Луцькій піцерії

13-ть людей звернулися до лікарів із симптомами гострого харчового отруєння. Про це Суспільному розповіла лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Валентина Новачевська. З її слів, усі хворі минулого тижня харчувалися в місцевій піцерії Фелічіта. 

Нині на лікуванні в обласній інфекційній лікарні – 10-ро людей, які минулого тижня відвідували луцьку піцерію, - розповіла директорка лікарні Любов Серба.

Любов Серба, медичний директор Волинської обласної інфекційної лікарні: “ Усі вони харчувалися в піцерії, споживали піцу, після чого відмітили в себе гострі шлунково-кишкові розлади, підвищення температури, були госпіталізовані. Стан середньої важкості – отримують відповідне лікування."

Лаборант Тетяна Кирилова робить посіви бактерій - так досліджують, що могло стати причиною отруєння людей.

Тетяна Кирилова, лаборантка Волинської обласної інфекційної лікарні: “Дослідження 4 дні, на четверту добу ми маємо готовий результат. Чи це є сальмонела і яка саме, бо їх є декілька видів. Для нас це теж важливо, який тип.”

Любов Серба, медичний директор Волинської обласної інфекційної лікарні: “ Підтверджені у трьох осіб бактеріологічним висівом – сальмонела. Хвороба небезпечна своїм перебігом, у важкій формі проявляється важким станом зневоднення організму і іноді потребує навіть реанімаційних заходів.”


Зі слів лікаря-епідеміолога Валентини Новачевської, 3-є інших відвідувачів піцерії нині лікуються вдома.

Валентина Новачевська, лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру: "Хворіти почали особи, які 10, 11, 12 липня відвідували цей заклад. Ми відібрали всі необхідні аналізи, зразки проб харчових продуктів, змиви – матеріал весь поки що в роботі. Всі замовляли піцу. А інгридиєнти подібні. – Де це може бути, в яких продуктах? - Якщо говорити про сальмонельоз, то може бути любий харчовий продукт тваринного походження. А контамінувати можна взагалі все. До речі, захворів і кухар один, лежить також в інфекції.”

Піцерія Фелічіта розташована на вулиці Винниченка. Двері – зачинені. Висить оголошення, що заклад тимчасово не працює.

Віталій Бровін, власник піцерії: “З’ясовуємо, чекаємо аналізів, щоб сказати чітко, що сталось. Мене просто немає, я зараз якраз долітаю до України, все з’ясуємо.”

Нині в закладі проводять перевірку співробітники Держпродсподживслужби, - розповів керівник одного з управлінь відомства Назар Орел. Каже, якщо порушення знайдуть – на його власників можуть накласти штраф, а заклад - тимчасово закрити.

Назар Орел, начальник управління ГУ Держпроспоживслужби у Волинській області: “До 10 днів, якщо ми вбачаємо на 10, на 9 чи 5 днів – залежно від обсягу, виду порушень і за який час їх можливо усунути. За тими можливими недоліками , виявленими в ході перевірки буде прийматися рішення щодо подальшого вжиття заходів відповідно до законодавства.”

Максимальне покарання, яке можуть понести власники піцерії за порушення вимог безпечності і якості харчових продуктів – штраф у розмірі 10 –ти мінімальних зарплат, - каже Назар Орел. Зі слів медичного директора обласної інфекційної лікарні Любові Серби, хворі з отруєнням можуть перебувати на лікування в них до 2-х тижнів.