У селах Сомин і Відути Турійського району встановили 14 камер відеоспостереження

17:17, 3 лип. 2019
 
У селах Сомин і Відути Турійського району встановили 14 камер  відеоспостереження

У селах Сомин і Відути Турійського району встановили 14 камер відеоспостереження. Це вартувало 260 тисяч гривень. Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник проекту “Око сокола” Іван Сусь. Каже: це — єдиний проект в області, який вдалося реалізувати громаді спільно із поліцією.

Це — село Сомин. Дільничний офіцер поліції Борис Авраменко розповів: недавно тут трапилася аварія, водій із місця події втік. Завдяки камерам відеонагляду особу правопорушника встановили.

Борис Авраменко, дільничний офіцер поліції Турійського відділення: "Виходить так, що він зламав забор людині, а потім втікав. Потім ми завдяки цим камерам відстежили повністю маршрут, що і де було. Видно, що вони цілий день катаються, їздять, перевищували швидкість. Завдяки цим камерам встановили номер автомобіля і встановили його власника. Зараз розглядається питання про притягнення його до адміністративної відповідальності".

Встановлені камери відеоспостереження на перехресті дороги Київ-Ковель-Ягодин, поруч із поворотом на селище Луків Турійського району. Згідно із проектом, тут розташовані три камери, — каже керівник Турійського відділення поліції Анатолій Дружук.

Анатолій Дружук, начальник Турійського відділення поліції ГУ НП в області: "На цьому перехресті часто трапляються ДТП і це дає можливість, окрім цього, задокументувати як воно було насправді тієї чи іншої дорожньо-транспортної пригоди".

Іван Сусь, в.о. старости сіл Сомин та Відути Луківської ОТГ: "В селі Сомин було поставлено дві камери, оскільки Сомин в літнію пору є насичене. Тобто сезон масового відпочинку людей завдяки озеру і бувають інциденти, які потрібно фото-відеофіксувати. Також одна камера була встановлена на березі озера Сомин. Три камери на дорозі державного значення Київ-Варшава. Три камери на перехресті смт. Луків. Це біля школи, захоплює кафе, супермаркет. Також одна камера встановлена на залізнодорожньому вокзалі. І по периметру селища були встановлені всі інші камери".

Керівник проекту “Око сокола” Іван Сусь розповів: це — єдиний проект в області, який реалізовують громада спільно із поліцією. З його слів, Міжнародна організація з міграції виділила 160 тисяч гривень на закупівлю обладнання, 100 тисяч виділено з бюджету Луківської об’єднаної територіальної громади. Відеонагляд допомагає правоохоронцям забезпечувати громадський порядок у місцях відпочинку людей влітку — каже керівник Турійського відділення поліції Анатолій Дружук.

Анатолій Дружук, начальник Турійського відділення поліції ГУ НП в області: "По проекту в нас тут встановлена камера відеоспостереження, яка має оглядову функцію на 360 градусів поворот і зближення до 500 метрів розпізнає обличчя".

Із встановленням відеонагляду порушників громадського порядку стало менше — розповідає місцевий житель Степан Голко.

Степан Голко, місцевий житель: "Бракон’єрів тут менше стало. У нас боротьба з бракон’єрством — це відеокамера. Тому запустили слушок, що і там є, і там є, і тому народ боїться".

Борис Авраменко, дільничний офіцер поліції Турійського відділення: "Бувають такі відпочивальники, які приїздять на автомобілях, намагаються заїхати на пляж, вчиняють там різного роду правопорушення. Їздять на автомобілях. А завдяки цим камерам ми їх встановлюємо і притягуємо до адміністративної відповідальності".

Детальніше проаналізують ефективність роботи проекту зі встановлення камер спостереження у селах Сомин і Відути через півроку, розповів поліцейський Анатолій Дружук.