Кожна друга породілля у Луцьку відмовляється робити щеплення від гепатиту своїй дитині у перші дні життя

17:38, 6 лют. 2019
 
Кожна друга породілля у Луцьку відмовляється робити щеплення від гепатиту своїй дитині у перші дні життя

Кожна друга породілля у Луцькому пологовому будинку відмовляється робити щеплення від гепатиту своїй дитині у перші дні життя. Про це Суспільному розповіла заступниця директора пологового будинку Олена Курак.

У подружжя Яни та Миколи Півнів з Ратнівського району три дні тому народився первісток. Розповідають: робити щеплення новонародженому синові у пологовому будинку не будуть.

 

Яна Півень, породілля: «Ми, поки що, відмовляємось від щеплень. Ми хочемо, щоб дитина підросла, щоб в неї підвищився імунітет. Вона виросте, через 2-3 місяці ми її обстежимо: чи можна їй давати ті прививки, чи ні. Нам лікарі скажуть, і тоді ми їх будемо робити. Наскільки я знаю, багато людей є, які не роблять взагалі щеплень — і нічого, якось живуть.»

 У перші дні життя малюкам роблять прививки від туберкульозу та гепатиту. Лучанка Катерина Яремчук своїй новонародженій донечці зробила обидва щеплення. Сьогодні жінка з дитиною готується на виписку.

 

Катерина Яремчук, породілля: «Досвід з вакциною вже маю, оскільки старшій донечці 9 років. Я взагалі позитивно відношусь до вакцинації. Я вважаю, що краще дитину свою застерегти з народження, ніж потім лікувати і надіятися невідомо на що.»

 Лікар-неонатолог Олена Курак каже: 2018-го у пологовому будинку Луцька народилася 4121 дитина. 5-ти відсоткам малюків вакцину БЦЖ батьки вводити відмовляються. Проти гепатиту — не щеплюють кожну другу дитину, якій немає протипоказів.

 

Олена Курак, заступниця директора з неонатології Луцького пологового будинку: «Щоб мати довічний імунітет — його треба провести тричі. Перше щеплення робиться в пологовому будинку і дає 40% захисту від даного захворювання. Тому і календар складений так, щоб найважливіші прививки починати в пологовому будинку. Далі так само його потрібно провести на етапі дитячої поліклініки.

 У жіночій консультації пологового будинку ми запитали у вагітних, чи будуть вони робити прививки дітям в перші дні після народження.

 Любов Максимчук, вагітна: «У моєї бабусі був туберкульоз. І якщо шляхом щеплення я можу захистити свою дитину, свого майбутнього малюка, лише таким чином — то чому я цього не маю робити. Звісно, що буду.

 Бойко Олександра, вагітна: «Звичайно, БЦЖ — це потрібна прививка, так як і прививка гепатиту, тому що це є захист малюка.»

 Інна Поліщук, вагітна: «Не те, що боїмося. Просто хочемо оцінити всі «за» і «проти», але не лише свої, а спеціаліста думку почути в цьому плані.»

 

Зі слів заступниці директора пологового будинку Олени Курак,  щеплення дітям роблять сертифікованою і перевіреною вакциною. Від туберкульозу — болгарського  виробництва, від гепатиту Б — південно-корейського.