У ставку біля села Башлики Ківерцівського району загинула риба

18:35, 9 вер. 2019
 
У ставку біля села Башлики Ківерцівського району загинула риба

У ставку біля села Башлики Ківерцівського району загинула риба.

Про це Суспільному розповів місцевий житель Володимир Гламазда. Тамтешні ставки є в оренді підприємства «ЦУманьриба». Місцеві викликали поліцію та екоінспекцію. Опівдні на березі водойми у селі Башлики зібралися селяни. Місцевий житель Володимир Гламазда розповів: про те, що у ставку загинула риба,  дізнався о шостій ранку.

Володимир Гламазда, житель села Башлики: «У зв’язку з тим, що без усяких дозволів на користування здійснили, на нашу думку, несанкціонований скид води дуже швидко і риба залягла і замор риби стався. Щука дика, аборигенна риба, карасі, плотва, карпи, окуні, вся риба лежить».

Петро Крук, житель села Башлики: «Уся небезпека в тому, що ця риба, яка зараз потонула, через два три дні спливе. От тоді що робити? Хоча кажуть, що вже кілька машин здохлої більшої вивезли не зрозуміло куди. Тут багато окуня, плотва, карась, короп, дуже великі були щуки і великі окуні. Ще не виключено, що вони усі загинуть, бо при такій температурі 26-28 градусів тепла не можна зливати воду».

Олександр Лебідь, житель села Башлики: «Це виходить злив води і це пропадає в нашого орендатора тисячі малька, яка мала б бути в річці, це називається дика риба, а по закону вона повинна бути випущена в річку, а вона вся пропала, задихнулася. Вона зараз вся побіжить в річку Путилівку, ось ця мертва риба».

Тамтешні стави у користуванні ТзОВ «Цуманьриба». Орендарка Людмила Попик ситуацію прокоментувала так:

Людмила Попик, орендує ставки, директорка ТзОВ «Цуманьриба»: «Почали вже сьогодні ловити рибу. От дивіться діти, лізуть у воду, мотлошать, риба йде на мул. Вони вже ціле літо її виловили. Так не можна заважати господарській діяльності. Ну відійшли карасі малесенькі, щука, це дуже така примхлива риба.Ми собі вороги? Чи ми щось гірше хочемо собі чи державі? Податки платимо, все, а що вони хочуть,  я не знаю. Низький вміст кисню, через що і стали спускати рано, побачили, що є відходи карася, через що треба було спустити».

На місце події приїхав інспектор Ківерцівського відділу поліції Валерій Лук’янчук. Каже: до ставків його викликала орендарка.

Валерій Лук’янчук, інспектор Ківерцівського відділу поліції: «Коли ми приїхали на місце події,  побачили достатню кількість місцевих жителів, як дорослого населення, так і неповнолітніх, які стоять на березі, заходять у водойму. Були опитані дві сторони конфлікту, будемо приймати відповідне рішення. На рахунок мору будемо розбиратися в подальшому, бо на даний час неможливо чітко сказати причину цього».

Скільки риби загинуло і причину мору у ставках села Башлики з’ясовує екоінспекція, розповів телефоном заступник керівника обласного управління екології та природних ресурсів Сергій Шеремета.  висновки озвучимо у  наступних випусках новин.