Волинянин Богдан Ліпич розповів, як на велосипеді проїхав до Парижа

11:11, 16 сер. 2019
 
Волинянин Богдан Ліпич розповів, як на велосипеді проїхав до Парижа

Волинянин Богдан Ліпич велосипедом проїхав із Каменя-Каширського до Парижа. Це – 2 тисячі кілометрів. Мандрівка тривала 30 днів. Крім столиці Франції побував у Варшаві, Берліні, Амстердамі, Брюселі. Цими днями повернувся в Україну.

Богдан Ліпич, веломандрівник:

- Бельгієць мені купив покришку, замінив на заднє колесо.

- А що, стерлася?

- Так, вона майже стерлася.

- На такому велосипеді ви доїхали аж до Парижа?

- Так, саме такий велосипед S-200 хаммер.

Богдан Ліпич на Театральному майдані знайомиться із луцькими велолюбителями. Розповідає їм, як проїхав велосипедом із волинського міста Каменя-Каширського до Парижа. Мандрував сам. Це була давня мрія, каже хлопець.

Богдан Ліпич, веломандрівник: «Відвідав 5 країн. Проїхав Польщу, Нідерланди, Німеччину, Бельгію і Францію. Найбільшим раєм для велосипедиста є Голландія. Мене здивувало, що від німецького кордону до Амстердаму я проїхав по велодоріжці».

Богдан розповідає: ночував у наметі, доводилося звикати до умов життя просто неба.

Богдан Ліпич, веломандрівник: «У мене був мінімальний бюджет – це 200-300 доларів. Довелося позичити у батьків. У мене зламався телефон. Половину коштів витратив на ремонт велосипеда. За 150 км до Парижа у мене розірвався цеп».

Богдан знає польську мову. За кордоном спілкувася за допомогою гугл-перекладача.

Богдан Ліпич, веломандрівник: «Париж – місто, де найбільше туристів. Там не дуже дбають про чистоту і комунальні служби не встигають прибирати».

Хлопець працює у медіасфері. Під час подорожі постійно публікував новини про мандрівку на сторінках у соцмережах. Каже: за цей час у нього з’явилося багато підписників, підтримка людей надихала.

Максим Колодійчук, Артем Лучинець, лучани:

- Мене це вражає! Це дуже круто. Це подвиг. Молодці хлопці.

- Я вас запрошую на наступну поїздку до Риму! Але вам по 14-ть років. Я мушу почекати роки 4.

Богдан Ліпич, веломандрівник: «Європейці дуже привітно ставляться до українців, я поставив питання французові: що він думає про Україну? Він відповів: «я радий, що це країна, яка відірвалася від Росії. Німці українців сприймають як частину російського народу, а Україну як частину Росії. Я намагався зламати ці стереотипи. Казав: ми окрема повноцінна нація. Вони казали: «Окей». Вони не сперечалися зі мною».

Мандрівка до Парижа дозволила випробувати свої сили, розповідає Богдан Ліпич. Говорить: кожен може більше, ніж думає про свої можливості.