Майстер мініатюр з Волині готується до виставки

11:22, 6 сер. 2019
 
Майстер мініатюр з Волині готується до виставки

42 роки майструє мініатюрні кораблі волинянин Володимир Ящук. Зараз колекція його виробів налічує близько двох сотень експонатів. Особливість робіт в тому, що моделі вітрильників чоловік монтує у скляних пляшках.

Володимир Ящук, майстер мініатюр: « Як будується корабел… а щогла я роблю з трави пирій, щоб краще підклеювати. От так ставиться і щогла, а вітрило дуже просто в трубочку скручую от поклав вітрило на щоглу і капельку клею його приклеїв, я замісіть очерету взяв просто нитку, а весло просто так вставляється».

Володимир Ящук, майстер мініатюр: «Перший корабель я зробив у 1977 році, і тоді я робив їх мало, так зроблю, стоїть на серванті, тоді комусь подарую. А коли я вирішив робити їх цілу колекцію, це був 2007 рік, то я за три  роки зробив 75 кораблів і була тоді виставка в музеї краєзнавчому і зараз 188 кораблів є».

Зараз Володимир Ящук створює декілька нових мініатюр. Розповідає: планує представити свої роботи на виставці, присвяченій Дню незалежності України.

Володимир Ящук, майстер мініатюр: «Коли ми копали часник, з коріння часнику зробив вітрила і мене зацікавила така тема і я почав з часнику робити кораблі, я от склеїв такі от вітрила. А далі з кукурудзи йдуть, дуже мені сподобалася кукурудза, я дуже багато робив кораблів з кукурудзи».

Досягнути схожості мініатюри зі справжніми кораблями важко, адже для того, щоб побудувати кожен експонат доводиться переглядати фотографії і малюнки, читати історію судна, - розповідає майстер. Тому, додає, - відбір матеріалів для створення вітрильників – процес творчий.

Володимир Ящук, майстер мініатюр: «Дуже багато кораблів з різних таких рослин. З таких незвичайних це: з павутини, з ребер карася, є вітрила з хвостиків вишні, а ще є зі скла, воно важко оброблюється, тріщить від температури і від удару. Є багато вітрил з листочків, з пелюсток квітів. навіть колись я чистив горіх і ту шкірку висушив і зробив вітрила, такий корабель є на іншому стелажі».

У Володимира Ящука чимала родина. Онуки про захоплення дідуся будувати мінікораблі кажуть таке.

Серафим Умеренков, онук майстра: «Я не хочу строїти такі кораблик, такі як дідо, того що я хочу строїти хати».

Домініка Умеренкова, онучка майстра: «Я раз пробувала зробити один кораблик, але недоробила, я робила весла, якісь запчастини».

Володимир Ящук каже: поки бажаючих запозичити його захоплення немає. Бажаючих купити колекцію кораблів - також, тому хоче передати свої експонати в обласний краєзнавчий музей.