Мешканці села Гута Ратнівського району асфальт після ямкового ремонту знімають руками

18:39, 11 лип. 2019
 
Мешканці села Гута Ратнівського району асфальт після ямкового ремонту знімають руками

 Мешканці села Гута Ратнівського району асфальт після ямкового ремонту знімають руками. Ями на автошляху до селища Заболоття латала ковельська шляхобудівна організація. Мешканець Гути Іван Хомич розповів Суспільному, що такий ремонт не протримається і кількох місяців!

Іван Хомич, мешканець с. Гута: «Ми за ремонт, тільки за ремонт якісний, не поспішний – не тільки, щоб кинути і через день-два воно полізло. Дивує і обурює те, що ну, не якісна робота, не технологічна робота. Просто-на-просто брали лопатою.»

Анатолій Луцик, мешканець с. Гута: «На зборах нам обіцяли, що буде капітальний ремонт дороги асфальтного покриття Гута-Заболоття. На сьогоднішній день робиться тільки ямковий ремонт дороги.»

 

Дорога сполучає Гуту з центром об’єднаної громади Заболоттям. Через погану дорогу, каже виконувач обов’язків старости села Микола Свіржевський, сюди перевізники відмовляються пускати автобуси.

Микола Свіржевський, в. о. старости с. Гута: «Дорога – це одне з самих болючих питань, ми зверталися вже куди тільки можна .Нам всього-на-всього виділили 1 млн 600, що я можу вам сказати. І що ми добилися, так як стукали, куди можна було і ото дочекалися ми цього ремонту. Який ремонт – ви вже побачили, який ремонт?»

Зі слів голови об’єднаної громади Валерія Свіржевського, гроші з держбюджету дали на ремонт дороги протяжністю 600 метрів у селищі Заболоття. Це – мільйон 600 тисяч гривень. Близько 200-т тисяч, каже, пішло на ямковий ремонт між селами.

Валерій Свіржевський, голова Заболоттівської ОТГ: «На ту ділянку, там в районі 5 км, там треба капітальний ремонт робити, треба 15-20 млн грн. Оскільки в нас мільйон 600.Вибір став – або робити, хоча би щось, так як воно в теперішньому, або не робити взагалі . Тут зробити кусок, але якісної дороги, на ту все одно грошей не вистачить, тому вирішили зробити ямковий, щоб людям елементарно можна було проїхати.»

Голова правління Ковельського шляхобудівельного управління-63 Ігор Пець каже, що ямковий ремонт – якісний.

 

Ігор Пець, голова правління Ковельського ШБУ-63: « Цю ми роботу робимо, бо нас попросив голова ОТГ у зв’язку з тим, що перевізники не хочуть їздити на Гуту. Краще роботи там не зробиш. Те, що ми робимо – повністю по технології, як книжка пише. Це аварійний ямковий ремонт – більші ямки, обмазуються смолою, асфальтуються. Ми ремонтуємо не всі ями – мілкі залишаємо, тільки ті, що заважають їхати автобусу.»

Виконуючий обов’язки директора обласного департаменту регіонального розвитку і ЖКГ  Віктор Довгополюк так оцінив ямковий ремонт:

 

Віктор Довгополюк, в.о. директора обласного департаменту регіонального розвитку і ЖКГ : «Ми заперечень не маємо. Роботи зроблені, вони ще не прийняті, туди треба ще, приміром, 25 т асфальту вкласти. Щодо відрізків, де можна підірвати асфальт – я особисто сьогодні не бачив. Якщо роботи десь і були зроблені неякісно – то вони, напевно, вже усунуті .»

 

Після приїзду журналістів до Гути дорожники забрали із села техніку. Її вантажівкою повезли до Ковеля.