Люди отруїлися в одному із кафе Ковеля

18:21, 12 чер. 2019
 
Люди отруїлися в одному із кафе Ковеля

15 відвідувачів одного з ковельських кафе звернулися до інфекційного відділення Ковельської центральної районної лікарні з симптомами отруєння, двоє з них - діти. Як розповів завідувач інфекційного відділення Борис Бегаль, нині двоє пацієнтів перебувають на амбулаторному лікуванні.

Катерина Журавська разом з доньками Веронікою та Соломією від суботи у лікарні. Родина, розповідає жінка звернулася у інфекційне відділення наступного дня після святкуваня хрестин у одному з місцевих кафе.

Катерина Журавська, отруїлася у кафе: «На даний час стан вже краще, набагато, але всеодно діарея є температура ще 37,5 і животик ще поболює. Рвоти вже немає, температури високої теж. Ну ще капати зараз будем, сьогодні.»

Зі слів жінки на столі під час святкування було багато страв. Чим саме отруїлися не знає.

Катерина Журавська, отруїлася у кафе: «Щось конкретне ми не можем сказати того що їли всі різні страви. Ми одне їли, діти того не їли. Ми хворі і діти хвор. Домашні теж булі.»

Завідувач інфекційного відділення Ковельської центральної лікарні про стан отруєних сказав таке:

Борис Бегаль, завідувач інфекційного відділення Ковельської ЦРЛ: «Стан хворих на сьогоднішній день легкого ступеня і середнього. Кілька хворих на завтра вже планують на виписку. Офіційно вже у 3-х хворих що поступили першими вже підтверджений діагноз сальмонельоз, від остальних хворих біоматеріал знаходиться ще у роботі.»

Це - кафе, де Катерина Журавська разом з рідними святкували хрестини. Нині воно зачинене. У неділю тут святкували весілля.

За столом було близько сотні гостей – розповів начальник управління Держпродспоживслужби області Назар Орел. З його слів, 10 червня фахівці Держпродспоживслужби здійснили перевірку кухні закладу.

Назар Орел, начальник управління ГУ Держпродспоживслужби в області: “За результатами перевірки було виявлено ряд недоліків. Тобто, по суті, можна говорити, що дійсно там були порушення як законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів, так і у сфері санітарного законодавства. За виявлені порушення було винесено два приписи, складено протокол про адмінправопорушення, за ним буде постанова про накладання штрафу і було прийнято рішення про тимчасове припинення виробництва харчових продуктів. Якщо говорити простіше, тимчасово припинили діяльність, офіційно з 11 числа.”

За порушення санітарних норм, що призвели до отруєння людей Ковельські правоохоронці порушили карне провадження. Триває розслідування.

Катерина Вендюк, заступниця начальника слідчого відділу Ковельського відділку поліції: “Санкція статі передбачає штраф до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до трьох років.»


Зі слів Назара Орла кафе зачинили на 10 днів. Після завершення цього терміну заклад харчування перевірять ще раз.