У Луцьку відкрилася інтерактивна виставка «Світ українського дитинства»

15:37, 5 чер. 2019
 
У Луцьку відкрилася інтерактивна виставка «Світ українського дитинства»

В арт-галереї «Луцьк» відкрили інтерактивну виставку «Світ українського дитинства». Художниця Ірина Сардак та народний майстер Андрій Бондарук презентують колекцію українських старовинних іграшок та картини на склі, на яких зображені сюжети із забавами маленьких українців.

Народний майстер Андрій Бондарук відтворює дитячі іграшки, якими бавились українці 100 та більше років тому. 

Андрій Бондарук, народний майстер: “Інша назва шумових іграшок – полохало. Дитинка брала таку іграшку і відганяла шпаків. А ще весною, коли садили гарбузки, ворони ж люблять їх виклювати. Бабуся посадила грядку, каже до дитини – іди поганяй ворон. І хлопчик грався і допомагав дорослим”.

Вуркали, брязкальця, дерев’яні коники, дзиґи, курочки, свищики – такими іграшками побавилися учні Луцької ЗОШ № 25.

Дмитро Рижук, учень Луцької ЗОШ № 25: “Мені дуже сподобалась іграшка «полохало». Тому що нею можна лякати собак. Вони думають, що це якійсь великий джміль летить”.

Ірина Сардаккаже, що її картини відкривають сучасним дітям інший світ дитинства, відмінний від нинішнього: діти трусять груші, ловлять рибку, колишуть Мурчика, ліплять снігову бабу, катаються на санчатах.

Ірина Сардак, художниця: “А тут дівчинка ще доросліша. Про це свідчить її скриня, яку вже закрили на замок. Навіщо дівчинці скриня? Виявляється вік дівчаток визначали за розміром скрині. Як що приходили у гості і казали: - Маринко, ти вже доросла? – Доросла! – А ну, зараз перевірим!. Відкриваєм скриню, а там так мало рушників, і тканини мало. – Ай, то ти ще мала. Приходять через рік, через два. Відкривають скриню, а вона повна вишиванок, рушників, різної тканинки натканої. О, то ти вже доросла! Ти вже маєш придане, тебе вже можна заміж видавати! Вже вона і подушок навишивала, і скриню їй батьки справили. Тут є ще один знак про скоре одруження – дві пташки. Коли дві пташки ви побачите на рушниках, на картинах, вони означають пару.