Чи функціонуватиме агроярмарок біля РАГСу у Луцьку

16:13, 20 кві. 2019
 
Чи функціонуватиме агроярмарок біля РАГСу у Луцьку

  Луцька міська рада не дає дозвіл на функціонування ярмарку на проспекті Соборності, 20, - розповідає фермер Олег Галасун. Він каже: торгівля розпочалася, як спільний проект Луцької міської ради й асоціації фермерів 13 років тому на підставі меморандуму про співпрацю. Відтоді у вівторок та п’ятницю до обіду виробники агропродукції продають товар без участі перекупників.

На годиннику 7-ма ранку, фермери з прилеглих до обласного центру сіл на власноруч зроблених стелажах та з авто реалізовують продукцію, яку самі вирощують та заготовляють. Ветпаспорти, довідки про здоров’я худоби,  лабораторні довідки, сертифікати мають усі учасники ярмарку, розповів фермер Олег Галасун.

Для фермера Віталія Самойлюка торгівля на ярмарку – основний дохід сім’ї.

 

Віталій Самойлюк, фермер (с. Мстишин): «Продукція написано: село Мстишин Луцького району. Я вже тут продаю років зо 7. Як би було поганим, то б люди  не брали. Це все домашнє. Часто люди дивляться і кажуть, що то з півсела, але це в мене є 6 корів. Ми сімейна ферма, самі їх доглядаємо. Робимо сир, сметану, масло – все домашнє.»

Ігор Лукашевич, покупець: «Для мене це дуже добре: два рази в тиждень, завжди свіже молоко, продукти, я задоволений.»

Ія Юхимчук, покупчиня ярмарку: «Нехай не закривають, бо дуже зручно, поряд живемо, завжди користуємося, просимо, щоб не закривали.»

 Олена Димарчук, покупчиня: «Дуже багато людей користуються цим ринком, це зручно, гарно. Навіть не знаю кому він може заважати: в 12-й годині тут вже всі роз’їхалися, а зранку люди прийшли і купили.»

Фермер із села Буків Василь Скрицький розповів, що ярмарок – єдине місце, де він продає м’ясну продукцію. Чоловік каже, що в міській раді пропонують іти продавати на ринок. На ярмарку продукцію розкуповують за лічені години, далі дружина їде працювати в село. Стояти на ринку щодня, говорить чоловік, немає можливості.

 Василь Скрицький, фермер (село Буків): «Я сам луцький, пішов у село, щоб працювати, чесно заробляти. Ми будемо думати як вирізувати це все і їхати на заробітки, бо це єдиний дохід, який маємо. Я працюю єгерем, зарплата мінімальна, сім’я не проживе, то треба буде дружину відправляти на Польщу чи Чехію, а ми будемо їсти польську продукцію.»

Лариса Будневська, продавчиня (с. Коршів): «Торгуємо сільськогосподарською продукцією: молоком, яйцями, картоплею, бурячком, сиром, сметаною. Доїмо вручну, підмиваємо корови, покупці не скаржаться, що щось брудно чи споживають і шкодить організму, вже 11 років торгуємо, скарг немає.»

 Учасниками ярмарку є шістдесят двоє осіб, говорить  голова асоціації фермерів та приватних землевласників Луцького району Олег Галасун. Він каже: за один ранок  тут  продають 1,5 тонни молока. «Розташування ярмарку у цьому місці недоцільне» - такий документ отримали фермери від Луцької міськради після засідання виконкому, 15 квітня.

 

Олег Галасун, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Луцького району: «Ми зібрали у п’ятницю місяць тому, за три години  410 підписів, оформили звернення громадян і в понеділок я подав у міську раду. На сьогоднішній день ми маємо відповідь. Необхідність забезпечити безперешкодний доступ до філії №1 департаменту соцполітики ЛМР. Розташування фермерського ярмарку вважаємо недоцільним. Ви бачите, он, щоб там стояла черга і ми комусь заважали?! Це безглуздо.»

Іван Колядинський, відвідувач департаменту соцполітики: «Мені особисто не заважає, навпаки можна щось собі купити по дорозі. Де він заважає?!»

Оксана Переведенець, відвідувачка департаменту соцполітики: «Абсолютно не заважає, а люди, які мають менший достаток, тут доступніші ціни, то можуть собі купити.»

Віра Корнієнко, працівниця філії №1 департаменту соцполітики: «Особисто вам, які створює труднощі цей ярмарок аби зайти сюди в приміщення? – Мені абсолютно ніяких. Чесно, нічого мені не заважає, абсолютно.»

Інна Гайдукова, працівниця філії №1 департаменту соцполітики: «Не знаю, не було таких скарг.»

Про закриття фермерського ярмарку в Луцькій міській раді кажуть так:

 

Григорій Недопад, Перший заступник Луцького міського голови:« Рішення зумовлено тим, що були скарги від мешканців для того щоб упорядочити ті місця торгівлі. І маємо надіє з початком будівельних робіт ми вже починаємо підготовлювати ту ділянку.Є проект. І територія навколо РАГСу буде окультуруватися, буде робитися благоустрій. Там будуть і місця для стоянки. »