У Луцьку відбувся IV Всеукраїнський з’їзд лісівників

12:26, 15 бер. 2019
 
У Луцьку відбувся IV Всеукраїнський з’їзд лісівників

Потрапити на територію біля волинського драмтеатру,  де розташовувалася виставка продукції лісогосподарських підприємств, можна було лише за списком, пред’явивши документи.

Володимир Добраниця, військовослужбовець управління державної охорони: «Це закритий захід виключно для працівників лісового господарства та промисловості.»

У драмтеатрі відбувся другий етап четвертого всеукраїнського з’їзду лісівників.

Олександр Золотий, заступник начальника Хмельницького управління лісомисливського господарства: «Ми привезли виставку виробів лісівників Хмельниччини. гриби, ягоди, сушені плоди. - як вам заходи безпеки? - Я це не коментую. незручностей в цьому я не відчув.» 

Олександр Кватирко, начальник Волинського управління лісомисливського господарства: «З приїздом президента ми так розуміємо, посилені заходи безпеки. Президент буде? Не знаю, ми проводимо свій захід, якщо буде, то можливо будуть почуті наші проблеми.»

Зі слів Олександра Кватирка на з’їзд приїхали лісівники з усієї України, більше півтисячі делегатів. Обговорювали охорону лісів, недофінансування галузі, всихання насаджень, ведення мисливського господарства, освітні проекти, які втілюють лісівники. З’їзд розпочався о 14.00 години. Захід відбувався за фінансування Товариства лісівників України,  розповів його голова  Юрій Марчук,  каже: планували цей з’їзд ще восени, запрошували усіх представників влади.

Юрій Марчук, голова Товариства лісівників України: «Галузь величезна, 50 тисяч тільки працюючих, ці люди повинні збиратися хоча б раз в 10 років, щоб обговорити свої проблеми, це захід не для політичних аншлагів. Ми це планували у вересні місяці.»

За регламентом з’їзд мав завершитися о 18.00. До останнього на з’їзді чекали президента Петра Порошенка. Пів на сьому стало відомо, що президент до Луцька прилетів, але на з’їзд не приїде, засідання закрили, лісівники розійшлися. Через те, що з’їзд затягнувся у театрі відтермінували початок вистави, яка була запланована на 18.00 годину.

Валентина, лучанка: «Виставки ми не побачили. І медовуха пропала, і саджанці, і віники. Доступу не було. Питання в задачі: для чого ця показуха і для кого?»

Людмила, лучанка: «Ні до чого не було доступу. Ідемо додому.»

Прилетівши до Луцька літаком, президент України Петро Порошенко поїхав до Ковеля. Там виступав на центральному майдані міста.