У Голобській громаді пенсіонерам та одиноким громадянам допомагають ремонтувати будинки безплатно

18:13, 14 бер. 2019
 
У Голобській громаді пенсіонерам та одиноким громадянам допомагають ремонтувати будинки безплатно

Два роки тому в Голобах створили центр надання соціальних послуг громадянам, які потребують сторонньої допомоги і підтримки. Нині працює 14 соціальних робітників і ще один із комплексного обслуговування  й ремонту будинків.

Анатолій Гавура, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків місцевого центру надання соціальних послуг. Чоловік розповідає: більше семи років працює у соціальній сфері, надає послуги із дрібного ремонту  помешкань громадянам поважного віку.

 

Анатолій Гавура, робітник з обслуговування й ремонту будинків центру надання соціальних послуг Голобської ОТГ: «От, наприклад, як тут сітка натягнута. Кому натягнути сітку. От в Хомівни ми це робили. Є що штахетики прогнилі, міняти все треба.  Є таке, що в хаті дошка якась прогнила, треба замінити. Стелі де щось, є різні дрібні ремонти. Ось колодязь, треба поміняти кришку, забити дошки. От влітку наприклад, треба покосити подвір`я. Це не ремонтні роботи, але ж треба, не буде ж воно заростати. Гіллячки старі на деревах треба обрізати.»


Лідія Бакун — пенсіонерка. 84-річна жителька Голоб проживає із сином, який має інвалідність. Господарювати самим важко, тому без допомоги такого робітника їм не обійтися, - каже вона.

 

Лідія Бакун, підопічна центру надання соціальних послуг Голобської ОТГ: « Чоловік помер, немає уже. А так усе вмів робити.  Хату ось цю шалював, все робив, колодязя копав сам. Не має кому так нам полагодити. А він це в соціальному забезпеченні робить і я попросила його.  Він погодився, тільки каже чи маєте дошки. Пішли з сином купили ту доску і Толік вже мав приїхати.»


У центрі надання соціальних послуг Голобської об`єднаної територіальної громади  обслуговується 105 осіб поважного віку. Про це розповіла його керівниця Оксана Волошук.


Оксана Волошук,  директор центру надання соціальних послуг Голобської ОТГ: «Це є як одинокі громадяни, так і ті, хто не має родичів і їх не має кому обслуговувати. Але, є і ті, хто має дітей. А діти згідно із пенсійним законодавством вже досягли пенсійного віку. Ми обслуговуємо і інвалідів, як самотньо проживаючих, так і одиноких.»

Таким, як Лідія Хомівна, надають допомогу соціальні робітники. Людмила Костючок — одна з них. Каже: добирається до своїх підопічних велосипедом.

Людмила Костючок, соціальний робітник центру надання соціальних послуг Голобської ОТГ: «Є такі відвідування, де по два відвідування в тиждень. Дуже хороші люди, пенсіонери, інваліди. Я дуже задоволена своєю роботою. Прибираємо, і ліки купуємо. І коли городи садимо, то допомагаємо на присадибній ділянці. Все робимо. Працюємо по індивідуальному плані. Найстаршому 91 рік у мене є.  І наймолодшому 61.»


Півдня роботи такого  робітника із комплексного обслуговування й ремонту будинків і у пенсіонерки відремонтовані дверцята в колодязі,  замінено «коньок» на даху літньої кухні і проведено ще чимало роботи. Соціальні робітники цієї громади обслуговують громадян у двох десятках населених пунктів.