UA: ВОЛИНЬ – інформаційний партнер Міжнародного літературного фестивалю

UA: ВОЛИНЬ – інформаційний партнер Міжнародного літературного фестивалю "Фронтера"

14 лис. 2018

У Луцьку з 16 по 18 листопада відбудеться І Міжнародний літературний фестиваль "Фронтера", який поєднає 4 країни та розповідатиме про літературу цілого століття. UA: ВОЛИНЬ – інформаційний партнер заходу.

"Фронтера" виникла як проект міжнародної культурної взаємодії. В історії країн-учасниць цьогорічного фесту – Польщі, Білорусі, Латвії, України – є багато спільних сторінок. Уже в листопаді ми дізнаємося і про спільні літературні тенденції.

Суспільний мовник Волині анонсуватиме подію і розповідатиме про її перебіг у ранкових ефірах, організатори й учасники фестивалю запрошені на телевізійний "Ранок" і "Ранковий навігатор" радіо. Крім того, 17 листопада заплановано спецефір на радіо "Луцьк" з включенням із місця подій із 12:10 до 13:00. А також інформаційне висвітлення в новинах.

"Фронтера" – це важлива подія для Луцька. Завдяки подібним імпрезам наше місто стає сучасним культурним центром. На фестиваль з нетерпінням чекають поціновувачі поезії і прози, музики й театру. Волиняни запросили видатних гостей-митців з різних регіонів країни і зарубіжжя. Тож суспільний мовник охоче надає інформаційну підтримку такому цікавому заходу. Маємо запросити якнайбільше волинян і гостей на поетичні читання, виставки, лекції та дискусії. Під час фестивалю будемо намагатися охопити все цікаве, і гадаю, нам вдасться, оскільки усі основні заходи відбуватимуться в центрі міста. Побачимо все, і розповімо найцікавіше тим, хто хотів, але не зміг побувати на всіх локаціях "Фронтери", – зазначив продюсер UA: ВОЛИНЬ Костянтин Лоцман.

Фестиваль унікальний для Луцька й для України загалом, адже окрім традиційних книжкових презентацій і розмов буде представлено оригінальні мистецькі проекти, заходи для дітей та молоді, а також поряд із відомими авторами виступатимуть автори-початківці, які роблять перші кроки на літературній ниві.

"Одним із значень слова "фронтера" є "прикордоння". У нашому розумінні фронтера – це територія, яка перебуває під впливом кількох країн, культур, ментальностей. Це розмиття меж, взаємопроникнення народів, літератур, жанрів, бачень, тенденцій. Одним із завдань фестивалю є прагнення показати, як розвивались країни-учасниці протягом крайніх ста років, як співіснували нації, як це відобразилося на їх літературі сьогодні. Ми думаємо також про такі поняття як "межа" і "кордон", про те, хто їх створює і як їх подолати", – розповідає про дійство директорка фестивалю Елла Яцута.

Цього року прикордонна Волинь прийматиме авторів із сусідніх Польщі та Білорусі, і також із Латвії. Літератури цих країн розглядатимуть в історичному розрізі цього століття: від 1918 до 2018 років.

Фокус-тема фестивалю буде розкрита під час лекції Юрка Садловського про розвиток латвійської літератури, виступу Ігоря Логвинова, видавця та культурного менеджера з Білорусі, дискусії Олександра Бойченка та Кшиштофа Чижевського.

На гостей фестивалю чекають презентації новинок літератури, зокрема збірки есеїв Олександра Бойченка "Країна за Збручем", повісті "Чормет" Маркіяна Камиша, роману "Де немає Бога" Макса Кідрука, роману "Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан" Андрія Любки.

Також під час фесту можна буде почути дуже різну поезію. Тут і поетичний слем-батл Павла Коробчука та Артема Полежаки, і читання за участі Кшиштофа Чижевського та Віолетти Ґжеґожевської (Польща), Маріса Салейса (Латвія). Ірина Загладько презентує виставку віршів-плакатів за мотивами творчості Вальжини Морт. Спробувати свої сили зможуть автори-початківці, переможці всеукраїнського поетичного конкурсу "Ліхтар року".

Музичну частину фестивалю забезпечать Христина Халімонова, Мар’яна Савка із музично-поетичним перформансом "В саду зізнань" та поет з Білорусі Уладзь Лянкевич із поетично-акустичною програмою.

Окрім того, на відвідувачів фесту чекає чуттєва музична вистава "Емі Вайнхауз. Тіло та душа" за мотивами біографії британської співачки. У ній візьмуть участь гурт The Velvet Sun і поет Павло Коробчук.

Безкошовним буде вхід на дитячу сцени. Дітей під час фесту дивуватимуть новими історіями Ореста Осійчук та Сашко Дерманський. Окрім того, на них чекають різноманітні розваги та конкурси.

Протягом усього фестивалю триватиме книжковий ярмарок, де кожен охочий зможе придбати новинки українських видавництв.