«Межі» — інтерв’ю з представниками нацспільнот та корінних народів на Суспільному

«Межі» — інтерв’ю з представниками нацспільнот та корінних народів на Суспільному

23 гру. 2022

25 грудня о 16:30 на місцевих каналах Суспільного Мовлення стартує цикл інформаційно-аналітичних інтерв’ю «Межі» — про мультикультурність країни та згуртованість нацспільнот і корінних народів, які протистоять російській агресії.

Про силу єдності в мультикультурності розкажуть герої проєкту — представники нацспільнот та корінних народів, для яких Україна — це дім. Це лідери думок, активісти, правозахисники та культурні діячі. Щоп’ятниці скорочену версію «Межі» можна буде подивитися о 20:45 у всеукраїнському проєкті «Суспільне. Спротив». Онлайн переглядайте інтерв’ю проєкту — на ютуб-каналі Першого.

Читайте також: Програму «Голос болгар» відзначили болгарські медійники

Проєкт «Межі» координує команда Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного. Ведуча — Лариса Волошина.

«Я — з двома коренями в серці навіки, але з одним домом. І цей дім — це Україна — так висловилась одна зі спікерок цього проєкту. Це важливі розмови про усвідомлення своєї ідентичності. Завдяки різноманіттю ми відчуваємо себе українцями, чітко знаємо хто ми є і чим пишаємось. А різність лише посилює нас. Таке посилення ми відчуваємо у ці складні дні, коли фіксуємо безліч історій про волонтерство та служіння в лавах ЗСУ представників різних національностей, віросповідань чи сексуальної орієнтації. Ця щоденна праця людей і їх об’єднання подолало одну з маніпулятивних ланок росії в інфопросторі про роз’єднання нашого суспільства через мультикультурність. У цьому циклі буде багато розмов про Крим і про всі аспекти життя у ньому після деокупації», — розповіла керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима

Читайте також: Відкрив «Двері» для маріупольців: історія українського румуна — на Суспільному

Зйомки проєкту «Межі» відбувалися в незвичайній локації — Національному музеї історії України в Києві.

Мета проєкту «Межі» — показати єдність українського народу. Герої проєкту — люди, різні національністю, культурою та місцем проживання — на власному прикладі доводять, що лише толерантність може забезпечити перемогу України над росією. 

«Унікальність української незалежності в тому, що вона розкривається на рівні різноманітних спільнот, які об’єднуються проти сильного ворога. Україна — як країна, в якій можна вільно висловлювати свої погляди та сповідувати свою релігію, як країна, що приймає і толерує різноманіття — це країна, за яку ми всі боремось та вболіваємо», — впевнена генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Мовлення Марія Фрей

Героїнею першого випуску стала Постійна Представниця Президента України в АР Крим, українська кримськотатарська правозахисниця, громадська діячка, волонтерка Таміла Ташева. За її словами, російський наратив про те, що більшість населення Криму — етнічні росіяни, не відповідає дійсності.

«Насправді це територія України — там проживали українські громадяни. Зараз там велика кількість російських громадян — від 500 до 800 тисяч осіб. Вони всі мають однозначно виїхати з території Криму. Цих етнічних росіян або неетнічних, але росіян за громадянством, політичних, на території Криму не має бути», — зазначила Таміла Ташева.

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське РадіоРадіо ПроміньРадіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.