«Створюй із Суспільним — 2022». Стартує відкритий відбір регіональних телепроєктів

«Створюй із Суспільним — 2022». Стартує відкритий відбір регіональних телепроєктів

18 сер. 2021

18 серпня стартує черговий мистецький конкурс телепроєктів у межах програми «Створюй із Суспільним». Це відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільного. Заявки прийматимуть до 30 вересня.

«Кожного року перед стартом конкурсу вся наша команда дуже хвилюється, чи буде достатня кількість учасників, чи вдасться нам відшукати унікальні пропозиції та команди в різних куточках країни. І кожного року наприкінці конкурсу ми тішимось, наскільки багато охочих долучається до нас і які прекрасні проєкти втілюються за нашої підтримки. Цього року разом із продюсерами філій ми згенерували нові теми і сподіваємось, що вони стануть цікавим викликом для місцевих виробників», — зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Читайте також: 12 телепроєктів, відібраних на конкурсі «Створюй із Суспільним», вийдуть на UA: ПЕРШИЙ

Замовлення Суспільного для творчого відбору охоплює телевізійні програми 5 напрямів. Ми шукаємо ідеї телевізійних програм про:

 • особливості локального дозвілля;
 • історію регіону;
 • розвиток та навчання представників громад;
 • довкілля: флора та фауна регіону;
 • рівність, доступність, різноманіття та сталий розвиток.

Виробництво проєктів здійснять у 2022 році.

Окрема увага буде приділена ідеям, що мають на меті виробництво других сезонів проєктів переможців конкурсного відбору «Створюй із Суспільним — 2021» за умови розширення географії реалізації.

Програма «Створюй із Суспільним» розрахована на проєкти загальною вартістю реалізації від 50 000 до 1 000 000 грн на один проєкт. Суспільний мовник залишає за собою право реалізувати обрані проєкти в співпраці з донорськими організаціями. Бюджет проєкту не підтримує закупівлю обладнання й промокампанію.

Хто може брати участь у конкурсі?

До конкурсу запрошуються фізичні та юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, а також фізичні особи-підприємці. 

Учасники конкурсу мають відповідати таким вимогам:

 • мати досвід роботи у сфері створення відеоконтенту (з можливістю підтвердження);
 • мати налагоджені контакти з інституціями обраної конкурсної теми в регіоні;
 • мати досвід реалізації проєктів і звітування про їхню реалізацію (зокрема, фінансового). 

Читайте також: Як створювати якісні й цікаві телепроєкти? Добірка навчальних програм від Академії суспільного мовлення

Конкурсні ідеї проєкту мають поділяти місію Суспільного, чітко відповідати завданням Конкурсу та бути розрахованими на реалізацію впродовж 4-8 місяців у 2022 році. 

Компанія також підтримає ідеї програм мовами національних меншин, зокрема ті, що визначені Концепцією мовлення з тематики національних меншин як пріоритетні.

Етапи конкурсного відбору: 

 • 18 серпня – 30 вересня — збір заявок (на рівні регіонального офісу);
 • 1 жовтня – 8 жовтня — технічний відбір (на рівні регіонального офісу);
 • 11 жовтня – 25 жовтня — пітчинг у регіональних філіях;
 • 25 жовтня – 1 листопада — підготовка до захисту;
 • 1 листопада  – 10 грудня — захист проєктів (на рівні центрального офісу);
 • до 20 грудня — оголошення переможців.

 

Для участі в конкурсі потрібно:

 

*Під відеопрезентацією ми розуміємо коротке відео, зняте доступними для вас способом та коштом. Презентація має містити найголовніші ознаки майбутньої програми на ваш розсуд: елементи сценарного плану, зйомки/монтажу; презентація ведучого/ї; оригінальна графіка; музичний супровід; герої тощо.

З усіма умовами конкурсу й критеріями відбору можна ознайомитися в Замовленні. Усі зазначені в заявці пункти обов’язкові до заповнення. Картки, що надіслані з порушенням цих вимог, не розглядатимуть.

Обов’язковою умовою участі є підписання учасниками зобов’язання про нерозголошення відомостей, що становлять комерційну таємницю та конфіденційну інформацію АТ «НСТУ».

Нагадаємо, минулого року на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним» відібрали 68 проєктів: 29 телеглядачі Суспільного побачать до кінця року. Ще 39 проєктів команда Суспільного відібрала у довгий список. 

Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.