«Українське підпілля на Волині»: розпочалися зйомки документального серіалу для Суспільного Волині

«Українське підпілля на Волині»: розпочалися зйомки документального серіалу для Суспільного Волині

12 сер. 2021

«Українське підпілля на Волині» — цикл документально-публіцистичних передач про діяльність УПА на Волині та її учасників незабаром вийде в ефір на телеканалі UA: ВОЛИНЬ, інших регіональних телеканалах Суспільного та на цифрових платформах мовників.

«"Українське підпілля на Волині" — вже з назви зрозуміло, що йдеться в цій документально-публіцистичній передачі про Українську Повстанську Армію. Кожна серія, а їх буде чотири, — оповідатиме історію однієї чи декількох осіб, доля яких була тісно пов’язана з УПА. Можу з упевненістю стверджувати, що цей проєкт буде цікавим не лише науковцям, викладачам і студентам-історикам, а й широкому загалу глядачів. Для цього продакшн окремі епізоди відтворюватиме за допомогою реконструкцій подій», — розповідає продюсер Волинської філії Суспільного Костянтин Лоцман.

Менеджерка та продюсер Суспільного Волині: Людмила Гетманчук та Костянтин Лоцман підписали договір про співпрацю із директором продакшн-студії «Правда PRO» Сергієм Шараєвським. 

Проєкт переміг у творчому конкурсі «Створюй із Суспільним» і був відібраний для виробництва і трансляції на Суспільному у 2021 році. Його реалізують волинські документалісти із продакшн-студії «Правда PRO».

«Наша студія давно займається історичною тематикою. Маємо у доробку кілька історичних фільмів. Завжди дуже хотіли зняти фільм про УПА, яка зародилась на Волині. Тим паче, що збереглись залишки архітектури того періоду, історичні місця, фотоматеріали, є дослідження істориків. Задум дуже серйозний: зняти 4 півгодинні серії на різні теми, в основі яких — історія звичайної людини, яка за покликом серця пішла виборювати Незалежність України. Важливо, що Суспільне підтримало цей проєкт», — говорить директор продакшн-студії «Правда PRO», режисер Сергій Шараєвський


Слово «бандерівець» стало страшилкою для цілого покоління, народженого в Радянському Союзі. Чимало людей досі не розуміють, що абревіатури ОУН і УПА не є тотожними поняттями. А в лавах Повстанської Армії воювали не «українські фашисти», а звичайні селяни та робітники з Львівщини та Полісся, вчителі, лікарі. Крім них, серед повстанців були й росіяни, білоруси, чехи, євреї, узбеки і багато інших народів, представники яких поділяли погляди провідників УПА щодо визволення всіх поневолених націй.

«Відразу після підписання договору із Суспільним стартували зйомки серіалу. Вже відзнято 10 інтерв’ю з істориками, краєзнавцями та очевидцями подій. Проводили зйомки у Харкові, їздили до Рівного і всією Волинню. До фільму написана оригінальна музика волинським композитором Костянтином Гребенком. Окрім того, із військово-історичною групою реконструкторів «Азимут» готуємо постановочні зйомки із вибухами, стрільбами та залученням військової техніки. До кінця серпня плануємо завершити першу серію», — каже Сергій Шараєвський

Війна на території Волині була складною і не вписувалася в стандартну формулу: «наші проти ворогів». Воюючих сторін було багато: німецька армія, яка рухалася на схід, та військово-цивільна адміністрація, польська самооборона, угорські найманці, червоні партизани, десанти НКВС, повстанці-«бандерівці», повстанці-«мельниківці», «бульбаші» та інші. 

Нерідко вороги дружили з ворогами, а друзі воювали з друзями. Але часто одні воювали за чиюсь божевільну ідею, а інші — за власну сім’ю, землю та товаришів. Саме останніх було багато в лавах УПА на Волині. Про долю простих повстанців йтиметься у телепроєкті «Українське підпілля на Волині». 2 серії про героїв-чоловіків, 2 — про жінок. Зйомки проходять в реальних місцях, де відбувалися події.


«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритого відбору творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільного мовлення.

Телеканал UA: ВОЛИНЬ, Українське радіо Луцьк, разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо ( Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.

Новини Волині читайте на на цифрових платформах мовника: